Karanfil Suyu İçmek Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Karanfil Suyu İçmek Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Karanfil Suyu İçmek, Karanfil suyu içerek metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Karanfil mis kokusu ile yağ yakıcı ve vücuttaki istenmeyen toksinleri atıcı etkiye sahip bir baharattır. Karanfili sağlık bakımından da birçok faydası bulunmaktadır. Kış aylarında soğuk algınlığı için demleyen ıhlamur çayı içerisine karanfil atarak denediniz mi? Karanfili kulak ağrısından, anne sütü artırmak için birçok yerde kullanılmaktadır. Ağız kokusundan şikâyet eden kişiler karanfil suyu içerek ferah nefese sahip olabilmektedir.

Karanfil Suyu İçmek Faydaları Nelerdir?

Boğaz ağrısında da mikrop kırıcı özelliği olduğundan dolayı karanfilli su tüketerek fayda bulunmaktadır. Karanfili sade olarak da tüketebilirsiniz. Sevmediğiniz hoş olmayan kokulu yemeklerin yanında karanfilin koku giderici özelliği sayesinde yemeklerinizin yanında tüketebilirsiniz. Karanfil suyu içerek istemediğiniz kilolarınızdan yağ yakıcı özelliği sayesinde kurtulabilirsiniz. Karanfil suyunun içerisine taze nane ekleyerek güzel bir aroma yakalayabilirsiniz. Karanfili suya katmadan sade kullanımda ıslanan karanfil ağız burucu bir tat vereceği için karanfil suyu olarak tüketmeniz daha iyi olacaktır. Karanfil suyu içerek metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Karanfili sağlık bakımından da birçok faydası bulunmaktadır.

Karanfili kuru, karanfil yağı, karanfil tozu olarak bulabilirsiniz. Karanfil ağzı kapalı ve serin bir yerde muhafaza edilmesi gerekmektedir. Öğütülmüş karanfili cam kavanozda altı ay kadar koruyabilirsiniz. Karanfili suya katmadan sade kullanımda ıslanan karanfil ağız burucu bir tat vereceği için karanfil suyu olarak tüketmeniz daha iyi olacaktır. Karanfil suyu mide bulantılarına iyi gelmektedir. Şişkinliği alma etkisi ile yemeklerden sonra kişi rahatsızlık yaşamayacaktır.

Karanfil Suyu Tarifi
  • Kurutulmuş 6-7 diş karanfil
  • Bir bardak kadar su
Karanfilleri içme suyunun içerisine atarak 20 dakika bekleyiniz. Yemeklerden yarım saat önce karanfil suyunu içiniz. Yapılışı kolay olan karanfil suyunu normal içme suyu olarak her zaman için tüketebilirsiniz. Arzu edilir ise karanfil suyu sıcak su ile de yapılabilir. Karanfil suyunu içerek kilo verebilir vücudunuzdaki mikroplar ile savaşabilirsiniz.

Karanfil Suyu İçmek Yorumları

soru

Sevgi

26 Nisan 2024 Cuma

Şekeri düşürürmü?

Cevap yaz
cevap

Admin

18 Haziran 2024 Salı

Sevgi Hanım, şekeri düşürmek için bu ürünün etkili olup olmadığını kesin olarak söylemek zor. En iyi sonuçlar için bir sağlık profesyoneline danışmanız önemlidir.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni