Karanfil Yağ Yakar mı?
15 Mayıs 2024

Karanfil Yağ Yakar mı?

Karanfil Yağ Yakar mı; Karanfil mis kokulu bir baharat çeşitlerindendir. Karanfil yağ yakıcı özelliği sayesinde rahat diyet esnasında kullanılabilmektedir. Ayrıca vücutta bulunan istenmeyen toksinleri atmak için bire bir olan karanfili ister havanda dövülerek toz halinde de kullanabilirsiniz. Karanfil yağ yakma özelliği dışında metabolizmayı da hızlandırmaktadır. Özellikle diyet yapan kişiler karanfil çayı ve kafanfilli su içerek kilo verebilmektedir.

Karanfil Yağ Yakar mı; Karanfil yağ yakma özelliği dışında kulak ağrılarında, saç bakımında, cilt akneleri için kullanılmaktadır. Karanfil şekli ile de dişe benzemektedir ve diş ağrılarında karanfil yağı bir pamuk parçasına bir miktar dökülecek olursa diş ağrıları ortadan kalkacaktır. Bebeği olan kişilerinde süt artırımı ve göğüs ucu çatlakları için kullanılan karanfil yağ yakıcı etkisi ile göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Saç dökülmeleri ve masaj için karanfil yağını kullanabilirsiniz. Karanfil yağ yakıcı özelliği ile göbek yağlarınıza masaj yapabilirsiniz.

Karanfil Yağ Yakan Karışım İçin Malzemeleri
  • 5 diş karanfil
  • 1 çubuk tarçın
  • 1 bardak sıcak su
Karanfil Yağ Yakan Karışım Nasıl Yapılır?

Büyük bir kupaya karanfil ve tarçını koyduktan sonra üzerine sıcak su ekleyiniz. 15 dakika bekledikten sonra güzel kokusu ve yağ yakan özelliği ile tarçın karanfil karışımlı çayınızı içebilirsiniz. Tarçında yağ yakma özelliği ile mükemmel bir karışım yapmış olacaksınız. Karanfil ayrıca vücuttaki mikrop öldürücü olduğundan dolayı enfeksiyonlara karşı vücudunuz direnç kazanacaktır. Kışı aylarında ıhlamur çayının içerisine birkaç karanfil atarak mükemmel bir koku ve aroma yakalayabilirsiniz. Karanfili çay yapmadan da ağzınızda tutabilirsiniz böylece boğaz enfeksiyonlarına karşı da müthiş koruma altındasınız demektir. Ağız kokusu yönünden de ferah nefes sahibi olursunuz.

Karanfil Yağ Yakar Mı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Karanfil Ağacı Bakımı

Karanfil Ağacı Bakımı

Haber Bülteni

Güncel

Karanfil Ne İşe Yarar?

Karanfil Ne İşe Yarar?

Güncel

Karanfil Zayıflatır mı?

Karanfil Zayıflatır mı?

Güncel

Karanfilin Zararları Nelerdir?

Karanfilin Zararları Nelerdir?